Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Budowlanych Niemce Spółka Akcyjna – tel. 81 756 44 20 – mail: sekretariat@ppmb.pl

Silikat UNISIL dla budownictwa jednorodzinnego

Silikat UNISIL dla budownictwa jednorodzinnego

Rynek materiałów ściennych dla budownictwa jednorodzinnego w Polsce jest zdominowany od czasów powojennych przez wyroby z ceramiki czerwonej oraz z betonu komórkowego. We wspomnianym czasie materiały te były w naszym kraju jedynymi dostępnymi na szeroką skalę. W tym samym okresie budownictwo jednorodzinne na terenach Europy Zachodniej wykorzystywało wyrób, który powstawał w wyniku procesu mieszania piasku, wapna oraz wody, a następnie termicznego utwardzania powstałych w ten sposób cegieł. Cegły te, przy podobnych wymiarach, ważyły około trzykrotnie więcej od bloczków betonu komórkowego oraz dwukrotnie więcej od pustaków ceramicznych, co czyniło je niesamowicie solidnymi. Owa solidność przekładała się pozytywnie na ich właściwości: najlepiej izolują akustycznie, cechują się najwyższą wytrzymałością oraz wysoką akumulacyjnością cieplną: trzymają ciepło zimą i są chłodne latem. Ponadto ściany zbudowane z takich cegieł mogą służyć jako elementy konstrukcyjne wznoszonych obiektów. Były więc i są wyrobem o bardziej uniwersalnych cechach.

Ta popularna w budownictwie zachodnioeuropejskim cegła, nazywana przez Anglików “sand-lime bric”, po niemiecku “Kalksandstein”, lub w naszym języku ojczystym “cegła silikatowa”, stała się w ostatnich latach materiałem znanym oraz szeroko dostępnym na polskim rynku materiałów budowlanych.

Z uwagi na wyjątkowe właściwości silikatów, firma PPMB Niemce S.A. postawiła sobie za cel, wypromowanie na rynkach lokalnych: przede wszystkim (choć nie tylko) na terenie Lubelszczyzny i Mazowsza, silikatu jako materiału ściennego, zarówno dla budownictwa wielorodzinnego, jak i dla budownictwa jednorodzinnego. Tak, jak ma to miejsce od wielu lat w krajach Europy Zachodniej. Wierzymy bowiem, że zastosowanie silikatów do wznoszenia ścian stanowi przyszłość polskiego budownictwa.

Firma PPMB Niemce S.A. słynie z produkcji najwyższej jakości uniwersalnych bloczków silikatowych pod marką UNISIL. Uznanie w branży budowlanej zdobyliśmy dzięki dostarczaniu naszym kontrahentom produktów, w których utrzymujemy wypracowany przez lata niezmienny, najwyższy standard.

Silikat UNISIL to synonim solidności, która przejawia się w wielu obszarach.

Uniwersalne bloczki silikatowe UNISIL cechują się najwyższą wytrzymałością na ściskanie, spośród powszechnie stosowanych wyrobów budowlanych wykorzystywanych do wznoszenia ścian. Silikat UNISIL zapewnia maksymalne bezpieczeństwo użytkownikom budynku oraz gwarantuje jego użyteczność na wiele pokoleń.

Ściany z uniwersalnych bloczków silikatowych UNISIL, z uwagi na dużą masę, bardzo dobrze akumulują ciepło, umożliwiając zniwelowanie skutków szybkich zmian temperatury: w zimie przy spadku, a latem przy wzroście temperatur na zewnątrz budynku. Mówiąc o silikacie UNISIL można śmiało posłużyć się stwierdzeniem, że trzyma ciepło zimą i jest chłodny latem.

Silikat UNISIL jest materiałem ściennym, który gwarantuje ciszę wewnątrz pomieszczeń. Zarówno wytrzymałość, jak i izolacyjność akustyczna ścian rośnie wraz ze wzrostem gęstości materiału, z którego są zrobione (a co za tym idzie – masy), dlatego relatywnie zwiększona masa produkowanych przez PPMB Niemce S.A. silikatów UNISIL jest ich ważną zaletą.

Silikat UNISIL to solidność w parze z ekologią

Wyjątkowe właściwości użytkowe silikatu UNISIL stanowią niewątpliwą zaletę w budownictwie. Jednak same właściwości fizyczne silikatów to niejedyny powód, dla którego są one aż tak popularne w wysoko rozwiniętych gospodarkach Europy Zachodniej. Silikat nie bez powodu nazywany jest potocznie “białą cegłą”. Swój biały kolor silikat zawdzięcza naturalnej czystości surowców. Do produkcji silikatu UNISIL używamy wyłącznie naturalnego piasku, naturalnego wapna oraz wody. Dzięki temu, że do produkcji silikatu nie są dodawane żadne domieszki, modyfikatory, w tym w szczególności szkodliwe dla ludzkiego zdrowia substancje chemiczne, produkowany przez firmę PPMB Niemce S.A. silikat pod marką UNISIL jest produktem w 100 % ekologicznym. W praktyce oznacza to, że jego zastosowanie w budownictwie ma pozytywny wpływ na warunki klimatyczne wewnątrz pomieszczenia. Ponadto uzyskany przez dodatek wapna odczyn zasadowy powoduje, że silikat posiada wysoką odporność na korozję biologiczną – zapobiega rozwojowi grzybów i flory bakteryjnej.

UNISIL jako materiał ekologiczny ma jeszcze jedną podstawową cechę:
nie zanieczyszcza środowiska naturalnego – zarówno w trakcie jego użytkowania, jak i w procesie recyklingu.

Silikat UNISIL gwarancja jakości

Silikat pod marką UNISIL jest produkowany w lubelskiej fabryce – w Przedsiębiorstwie Produkcji Materiałów Budowlanych Niemce S.A. Jest jednym z lepiej sprzedających się w kraju produktów tego typu, który zdobył zaufanie klientów na lokalnych rynkach, w województwach: lubelskim, mazowieckim i świętokrzyskim.

Więcej na temat produkowanego przez firmę PPMB Niemce S.A. silikatu UNISIL znajdziesz tutaj >>>

Podaj adres budowy aby znaleźć najbliższego dystrybutora silikatów UNISIL

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zapraszamy do kontaktu!
Przedsiębiorstwo Produkcji
Materiałów Budowlanych Niemce S.A.
Tel: 81 756 44 20
Mail: sekretariat@ppmb.pl