Bloczek silikatowy z PPMB Niemce z nagrodą Top Buildera

cze 24, 2022

Nowy bloczek silikatowy UNISIL wyprodukowany przez Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Budowlanych Niemce otrzymało nagrodę Top Buildera 2022, jedną z najbardziej prestiżowych i cenionych nagród na polskim rynku budowlanym.

nagroda-top-builder-unisil-silikat

Tytułem Top Builder – od wielu lat cenionym przez branżę – redakcja i rada naukowa magazynu Builder już po raz 14. nagrodziła inwestorów, architektów, wykonawców oraz producentów za wyróżniające się na polskim rynku budowlanym realizacje i rozwiązania. W gronie zwycięskich produktów są zarówno nowości, innowacje, jak i towary zweryfikowane rynkowo, zaś wśród nagrodzonych usług – godne uwagi i modernizacje i instalacje.

– Przyznanie nam tego wyróżnienia to potwierdzenie naszej wysokiej, niezmiennej od lat, jakości naszych produktów. Cały czas pracujemy nad nowościami, tak jak właśnie w przypadku akustycznego bloczku, który z powodzeniem sprzedajemy na konkurencyjnym rynku – mówi Robert Griszin, dyrektor PPMP Niemce.

Nowy bloczek silikatowy to UNISIL 18A+P+W kl. 25. Jest to produkt o bardzo dobrych parametrach akustycznych, potwierdzonych badaniem w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie, jednym z najbardziej renomowanych laboratoriów w Polsce.

Innowacyjność nowego bloczka polega na tym, że połączył on, nieosiągalne dotąd przez producentów, oczekiwania projektantów i wykonawców z właściwościami technicznymi. Dotychczas wysoką izolacyjność akustyczną uzyskiwano na bloczkach gładkich, ze spoiną poziomą i pionową. Bloczek UNISIL 18A+P+W kl. 25 ma połączenie typu pióro-wpust, tak bardzo poszukiwane przez wykonawców, a przy tym dobrze izoluje akustycznie. Dodatkowo, wysokie parametry akustyczne utrzymuje po wykonaniu w nim bruzd pod dwie instalacje elektryczne łącznie z puszkami, bruzdy pod ciepłą i zimną wodę z izolacją oraz bruzdę kanalizacyjną.

– Dla naszych klientów ważne jest to, że korzystając z naszej nowości wyraźnie wzrasta szybkość budowy  oraz obniża się koszt jej wykonania, gdyż bloczek nasz nie potrzebuje spoiny pionowejmówi Robert Griszin, dyrektor ds. sprzedaży w PPMB Niemce S.A.

certyfikat-top-builder-unisil-silikat

 

Silikatowe bloczki UNISIL 18A+P+W kl.25 zostały bardzo dobrze przyjęte przez rynek. Świadczą o tym prestiżowe inwestycje, gdzie zostały wykorzystane do budowy. Tak jest np. w realizowanym przez Dom Development osiedlu Urbino w Warszawie, powstającym w bliskości dużych węzłów komunikacyjnych jak lotnisko Chopina czy Dworzec Zachodni.

Warto dodać, że firma z podlubelskich Niemiec dostarczyła także materiał do znanych inwestycji, np. jak warszawskim kompleksie Unique Tower przy ul. Grzybowskiej, Galerii Młociny, jednej z największych galerii handlowych w stolicy czy nowego terminalu Portu Lotniczego w Radomiu.

Zdobyliśmy uznanie w branży budowlanej dzięki dostarczaniu naszym kontrahentom produktów, w których utrzymujemy wypracowany przez lata niezmienny, najwyższy standard jakości. Cały czas pracujemy nad nowościami, które jak pokazuje przykład naszego akustycznego bloczku, potrafimy z powodzeniem sprzedać na bardzo konkurencyjnym rynku. Jesteśmy przekonani, że stosowany powszechnie w Europie Zachodniej silikat jest najlepszym materiałem do wznoszenia ścian oraz stanowi przyszłość w budownictwie, zarówno jedno-, jak i wielorodzinnym  – mówi dyr. Griszin.

Sprawdź naszą pełną ofertę silikatów UNISIL.