Kopalnia piasku

W ramach struktur firmy PPMB Niemce S.A. funkcjonuje odkrywkowy zakład górniczy – kopalnia piasku prowadzona przez spółkę zależną – Kruszywa Niemce S.A. Kruszywa Niemce S.A. to jeden z największych producentów kruszyw mineralnych w środkowo-wschodniej Polsce. W skład firmy wchodzi m.in. wspomniana kopalnia piasku w Wólce Rokickiej Kolonii oraz nowoczesny zakład przetwórczy produkujący piaski uszlachetnione i suszone. Kopalnia piasku o powierzchni 55 ha jest jednym z kluczowych elementów naszej infrastruktury. 

Dzięki temu, że sami wydobywamy piasek, możemy dobrać jego rodzaj do optymalnego zastosowania w produkcji silikatów. Wydobywany przez nas piasek jest bowiem głównym składnikiem budulcowym dla produkowanych pod marką UNISIL uniwersalnych bloczków silikatowych. Oprócz zastosowania piasku na potrzeby własnej produkcji oferujemy sprzedaż piasków klientom zewnętrznym. Produkowane przez nas piaski i żwiry mają zastosowanie do produkcji betonu, silikatów, asfaltów oraz zapraw.

Oferta kopalni piasku

Piaski
kopalniane

Piaski
uszlachetnione

Piaski
suszone

Inne
kruszywa

Dlaczego warto?

Produkty z ważnymi atestami

Korzystne warunki dostawy

Atrakcyjne ceny dla hurtowników

Zapraszamy do kontaktu

Nasza oferta obejmuje piaski kopalniane, płukane, suszone oraz inne kruszywa. Stosowne atesty umożliwiają nam poszerzenie oferty o piaski do piaskownic, boisk i innych miejsc użyteczności publicznej. Produkujemy także piaski filtracyjne.

W celu podniesienia jakości naszych usług stale inwestujemy w nowoczesne systemy do suszenia i segregacji piasku. Dla najbardziej wymagających kontrahentów oferujemy piaski spełniające wszystkie wymogi norm zharmonizowanych, dopuszczających do obrotu z odpowiednimi atestami. Oferujemy korzystne warunki dostaw i płatności dla stałych odbiorców hurtowych i firm wykonawczych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Kruszywa Niemce