spółka
PPMB Niemce

Poznaj podstawowe informacje o Przedsiębiorstwie Produkcji Materiałów Budowlanych Niemce

Podstawowe informacje o spółce

Jesteśmy jedną z większych firm produkujących materiały budowlane w Polsce. Działalność rozpoczęliśmy w 1972 roku. PPMB Niemce S.A. słynie z produkcji wysokiej jakości uniwersalnych bloczków silikatowych pod marką UNISIL. Uznanie w branży budowlanej zdobyliśmy dzięki dostarczaniu naszym kontrahentom produktów, w których utrzymujemy wypracowany przez lata niezmienny, najwyższy standard. Produkcja silikatów w PPMB Niemce S.A. sięga ok. 100 tys. m3 rocznie, co umieszcza nas w pierwszej piątce producentów silikatów w Polsce oraz daje nam drugie miejsce wśród firm silikatowych mogących pochwalić się w 100% polskim kapitałem.

52 lat

działalności na polskim rynku

100 tys. m³

produkcji silikatów rocznie

55 ha

powierzchni kopalni piasku

Doskonała lokalizacja

Każdy, kto chociaż raz przejechał trasą z Lublina w stronę Białegostoku, prawdopodobnie zwrócił uwagę na znajdujący się przy drodze wylotowej z podlubelskiej miejscowości Niemce duży kompleks przemysłowy. To zakład należący do Przedsiębiorstwa Produkcji Materiałów Budowlanych Niemce S.A. (PPMB Niemce S.A.) oraz odległa o ok. 3 km od zakładu własna kopalnia piasku o powierzchni 55 ha.

Dokąd zmierzamy?

Firma PPMB Niemce S.A. skupia swoje aktualne działania na promowaniu zastosowania silikatów jako materiału ściennego. Wierzymy w to, że stosowany powszechnie na rynkach Europy Zachodniej silikat jest najlepszym materiałem do wznoszenia ścian oraz stanowi przyszłość w budownictwie, zarówno jedno-, jak i wielorodzinnym. Silikaty, dzięki swoim specyficznych właściwościom, zdobywają bowiem coraz większe uznanie wśród klientów firmy PPMB Niemce S.A.

Uniwersalne Bloczki Silikatowe

Infrastruktura zakładu w Niemcach

Dwie kompletne linie do produkcji wyrobów silikatowych

Składają się z wspólnego, nowoczesnego węzła sporządzania mieszanki wapienno-piaskowej, dwu niezależnych linii formowania wyrobów z wysoko wydajnymi prasami ATLAS, oraz czterech najdłuższych w Polsce autoklawów, z których każdy hartuje jednocześnie 33 wózki z wyrobami silikatowymi.

Waga samochodowa

Każdy proces produkcyjny rozpoczyna się od dostarczania surowców. Każda dostawa surowców do PPMB Niemce S.A., zarówno zewnętrzna, jak i z własnej kopalni piasku, jest ważona na specjalistycznej wadze samochodowej.

Magazyny surowca piasku 30000 ton, magazyny wapna 2000 ton

Posiadamy duże możliwości logistyczne i magazynowe dla surowców, które zapewniają nam nieprzerwaną produkcję w ciągu całego roku. Ostatnie zbiorniki operacyjne surowców są w zimie podgrzewane wysoko wydajnymi grzejnikami parowymi.

Zespół hal produkcyjnych 6000m²

Pozwalają na dogodne i ergonomiczne rozmieszczenie poszczególnych maszyn i urządzeń (reaktory mieszanki), aby optymalnie wykorzystywać zdolności produkcyjne.

Zespół magazynów wyrobów gotowych o powierzchni 11000m² pod suwnicami oraz 10000m² placów dla wózków widłowych

Tak duże zespoły magazynów wyrobów gotowych pozwalają na stałą produkcję, niezależnie od wahań rynkowego zapotrzebowania. Jednocześnie umożliwia to współpracę z bardzo dużymi odbiorcami, z zachowaniem elastycznego podejścia do ich dużych zamówień.

Laboratorium chemiczne oraz laboratorium działu kontroli jakości

Jakość dostarczanych na rynek przez firmę PPMB Niemce S.A. produktów jest stale nadzorowana. Wszystkie nasze surowce, zarówno z własnej kopalni piasku, jak też i zewnętrzne, oraz półprodukty, są badane codziennie w naszym laboratorium chemicznym.