Silikat Łuków

Silikaty Łuków – gdzie kupić?

 

Silikat nie jest najnowszym wynalazkiem, który zaczął być stosowany w branży budowlanej dopiero niedawno. Twórcą technologii produkcji tego materiału był niemiecki naukowiec Wilhelm Michaelis. Opatentował swój pomysł w 1880 roku. Silikat jest bardzo popularny w Niemczech i Holandii.

Szacuje się, że około 40% domów stawianych w tych krajach powstaje z tego materiału. Jego trzy podstawowe składniki to piasek, woda i wapno. Jak widać nie są tutaj stosowane żadne substancje, które można by uznać za szkodliwe dla środowiska naturalnego. Wapno stosowane jest w budownictwie już od setek lat. Jego użycie to gwarancja braku wystąpienia grzybów oraz pleśni. Osoby decydujące się na wykorzystanie tego materiału przy budowie domu doceniają jego atrakcyjną cenę.

Ze wszystkich trzech składników silikatu, które zostały wymienione wcześniej najbardziej istotny jest piasek. Stanowi on 90% całej mieszanki. Ze względu na to, że silikat nie stwarza żadnego zagrożenia dla środowiska może być składowany bezpośrednio na powierzchni gruntu. Ma to duże znaczenie w dzisiejszych czasach. Praktycznie codziennie słyszymy przecież o konieczności dbania o stan środowiska naturalnego. Mówi się o tym w najpopularniejszych kanałach telewizyjnych. Artykuły na ten temat pojawiają się na najchętniej odwiedzanych przez nas portalach internetowych. Cechą charakterystyczną silikatu jest niezwykle skuteczne tłumienie hałasu.

Docenią to z pewnością te osoby, które planują wybudować dom w okolicy znanej z dużego natężenia ruchu ulicznego. Dobiegające z ulicy dźwięki nie będą dokuczać domownikom w takim stopniu, jak w przypadku mieszkańców obiektów mieszkalnych zbudowanych przy zastosowaniu innych materiałów. Bardzo ważną cechą silikatu jest ta bezpośrednio związana z bezpieczeństwem. To produkt, który ma najwyższą klasę reakcji na ogień oznaczaną symbolem A1. W przypadku kontaktu z płomieniami nie zacznie się topić. Silikat nie będzie też wtedy emitował żadnych toksycznych substancji. Eksperci uważają, że ten materiał wytrzyma działanie ognia przez kilka godzin pozostając w tym czasie w niezmienionym stanie. Ze względu na zawartość wapna właściciel domu zbudowanego z silikatu może liczyć na to, że nie pojawi się pleśń oraz grzyby.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Napisz do nas na adres zamowienia@fortivo.pl lub zadzwoń pod numer 81 756 44 20. Dołącz do licznego grona klientów zadowolonych z dokonanych u nas zakupów.

Skontaktuj się z nami

zadzwoń 81 756 44 20
napisz zamowienia@ppmb.pl

Wprowadź adres budowy i znajdź najbliższego dystrybutora silikatów